Правові підстави для проведення дублювання ідентифікаційних номерів транспортних засобів

 1. Абзац 31 пункту 15 Порядку державної реєстрації транспортних засобів (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388;
 2. Пункт 36Перелікуплатних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. № 795;
 3. Стандарт організації України «СОУ 78-31-001:2018 Дублюючі та спеціальні індивідуальні ідентифікаційні номери колісних транспортних засобів. Загальні вимоги. Структура та порядок нанесення», затверджений наказом МВС України від 15 січня 2018 року № 22;
 4. Інструкція про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затверджених наказом МВС від 11.08.2010 № 379;
 5. Резолюція Державного секретаря МВС до доповідної записки від 05.02.2020 № 8132 «Про правові підстави та практичні заходи, необхідні для запровадження маркування транспортних засобів».

Алгоритм нанесення дублюючих та спеціальних індивідуальних ідентифікаційних номерів колісних транспортних засобів

 1.  Звернення автовласника до територіального сервісного центру МВС (далі – ТСЦ).
 2. Установлення підстав для нанесення дублюючих та спеціальних індивідуальних номерів КТЗ (під час проведення огляду (експертного дослідження) працівником Експертної служби МВС).
 3. За наявності підстав для дублювання ідентифікаційних номерів КТЗ надається власником або уповноваженою ним особою (далі – власник) на експертне дослідження ідентифікаційних номерів до спеціалізованих експертних установ (п. 9.5 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затверджених наказом МВС від 11.08.2010 № 379 (далі – Інструкція)).
 4. За результатами експертного дослідження власнику КТЗ експертною установою, яка його проводила, надається відповідний висновок, який повинен містити не менше шести кольорових ілюстрацій – загального вигляду КТЗ та детального вигляду ідентифікаційного номера (номерних позначень) КТЗ (п. 9.5.4 Інструкції).
 5. Якщо за результатами експертного дослідження встановлено повний зміст первинного (заводського) ідентифікаційного номера КТЗ, а також ознаки його нанесення в умовах підприємства-виробника, власник КТЗ або уповноважена ним особа звертається до ГСЦ МВС щодо можливості дублювання або нанесення ідентифікаційних номерів КТЗ (94 або 86 грн (без ПДВ), пункт20 Переліку платних послуг, які надаються підрозділами МВС, Нацполіції та ДМС, і розмір плати за їх надання, затвердженого ПКМУ від 04.06.2007 № 795 (далі – Перелік)).
 6. За результатами розгляду поданих матеріалів працівниками ГСЦ МВС складається аргументований висновок, який затверджується керівництвом ГСЦ МВС, щодо дублювання ідентифікаційного номера КТЗ або надається письмова обґрунтована відмова в проведенні такого дублювання (п. 9.5.6 Інструкції).
 7. Власник КТЗ з висновком ГСЦ МВС, відповідними матеріалами підрозділу Національної поліції України (довідка про факт незаконного заволодіння та перебування в розшуку КТЗ, довідка про дорожньо-транспортну пригоду тощо) звертається до установи Експертної служби МВС із заявою про нанесення спеціальних індивідуальних та дублюючих ідентифікаційних номерів транспортних засобів (пункт 364 Порядку).
 8. Після проведення необхідної додаткової перевірки КТЗ та документів, що його супроводжують (перевірка справжності висновку ГСЦ МВС (відповідність наданого КТЗ, указаному в висновку ГСЦ МВС (питання для обговорення), перевірка «історії» КТЗ по НАІС, АІПС «Автоексперт», FADA (за необхідності) тощо. На металевих невід’ємних складових частинах КТЗ проводиться дублювання ідентифікаційних номерів КТЗ відповідно до СОУ 78-31-001:2018.
 9. Про дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ власнику видається окремий Акт з фототаблицею місць нанесення дублюючих номерів та їх вигляду. Акт є невід’ємним додатком до висновку експертного дослідження п. 9.5.8 Інструкції), інформація про проведення дублювання з фотографіями вноситься до АІПС «Автоексперт».
 10. Після проведення дублювання ідентифікаційних номерів ДНДЕКЦ МВС направляє до ГСЦ МВС відповідну інформацію (п. 9.5.9 Інструкції).
 11. Проведення перереєстрації КТЗ у ТСЦ, до графи «Особливі відмітки» свідоцтва про реєстрацію КТЗ вноситься запис: «Номер кузова (шасі, рами) продубльовано».

Таблиця з кодами та цінами вартості послуг

Бланк Акту дублювання

 

Документ доступний для завантаження: Акт дублювання