СТУДЕНТИ НА ЕКСКУРСІЇ В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ НДЕКЦ МВС
15.09.2021
СУДОВИЙ ЕКСПЕРТ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НДЕКЦ МВС ПРИЙНЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ, ОРГАНІЗОВАНОМУ ПАТЕНТНО-ЮРИДИЧНОЮ КОМПАНІЄЮ
17.09.2021
Дивитись всі

СУДОВІ ЕКСПЕРТИ В СЛІДЧИХ ДІЯХ У СПРАВАХ ПО ДТП

Під час дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) абсолютно однозначна на перший погляд ситуація іноді може спричинити доволі багато непорозумінь, стати причиною гострих суперечностей. Намагаючись уникнути відповідальності, водії часто спотворюють реальний механізм розвитку ДТП. Якщо додати до цього ще й можливі неточності при оформленні початкових матеріалів на місці пригоди, то постраждалий у пригоді водій може обернутися на її винуватця. З’ясувати дійсну причину ДТП та відновити її перебіг можливо за допомогою проведення відповідних експертних досліджень.

Мета автотехнічної експертизи – технічні аспекти ДТП. Судовий експерт здійснює дослідження місця події на підставі фізичних законів. У процесі дослідження експерт-автотехнік шляхом аналізу наданих на дослідження вихідних даних встановлює нові об’єктивні факти, які можуть бути використані як докази.

Проведення автотехнічної експертизи полягає в наступних дослідженнях:

  • технічний аналіз стану транспортного засобу (далі – ТЗ), встановлення його несправностей, які загрожували безпеці руху, причин їх утворення та часу виникнення; визначення механізму впливу несправності на виникнення та розвиток пригоди;
  • встановлення механізму ДТП та її елементів: швидкості руху (при наявності слідів гальмування та переміщення на боку), гальмового та зупинного шляхів, траєкторії руху, взаємного розташування ТЗ, особливості погодних умов і рельєфу та інших просторово-динамічних характеристик пригоди;
  • встановлення відповідності дій водія ТЗ у даній дорожній ситуації технічним вимогам Правил дорожнього руху, наявності у водія технічної можливості запобігти пригоді з моменту виникнення небезпеки, відповідності з технічної точки зору дій водія вимогам Правил дорожнього руху, а також встановлення причинно-наслідкового зв’язку між діями водія та ДТП.

До об’єктів дослідження відносять транспортні засоби, а також їхні уламки, що безпосередньо брали участь у процесі ДТП. Поряд із показами свідків транспортної пригоди, а також самих її учасників, експертиза допоможе створити беззаперечну базу доказів для справедливого вирішення судової справи.

Відділ автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України – це колектив високопрофесійних фахівців з багаторічним досвідом і необхідним багажем знань. Нам можна довірити виконання експертизи щодо найскладніших ДТП. Будьте впевнені, що висновок експерта буде об’єктивним і Ви отримаєте його в стислі терміни.