СУДОВІ ЕКСПЕРТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НДЕКЦ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО НЕБЕЗПЕКУ QR-КОДІВ
18.01.2021
ФК ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НДЕКЦ МВС ВИЙШЛА ДО ПІВФІНАЛУ ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ
20.01.2021
Дивитись всі

БІБЛІОТЕКА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НДЕКЦ МВС ПОПОВНИЛАСЯ МАЛОТИРАЖНИМ ПЕРЕВИДАННЯМ КНИГИ ГАНСА ГРОССА

Нещодавно, в бібліотеку Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру потрапило малотиражне перевидання фундаментальної праці Ганса Гросса: «Керівництво для судових слідчих як система криміналістики». Ця книга дає можливість нам познайомитися з досягненнями європейської криміналістики кінця XIX століття. Саме в цей період часу практичні навички окремих криміналістів досягли необхідного рівня узагальнення і формалізації щоб перетворитися в систему наукових знань.

Ганс Гросс в 22 роки почав працювати судовим слідчим. Завдання розшуку та притягнення до відповідальності злочинців визначили коло інтересів Г. Гросса, Він одним з перших почав застосовувати у слідчій справі спеціальні знання в галузі природничих наук. Захоплено вивчаючи всю доступну йому літературу, він прийшов до висновку, що немає таких технічних знань, яких не можна було би використовувати при розкритті злочинів. Г. Гросс звернув увагу на знання із фізики, фотографії, біології, ботаніки та зоології. В результаті цих досліджень йому вдалося сформулювати ряд важливих теоретичних положень, які він оформив у виді «системи криміналістики».

В 1892 році вийшло в світ перше видання книги Г. Гросса «Керівництво для судових слідчих, чинів загальної та жандармської поліції». У 1898 році ця книга була перевидана вченим під назвою «Керівництво для судових слідчих як система криміналістики». Після 20 років роботи слідчим Г. Гросс був запрошений на кафедру кримінології в Чернівецькому університеті, потім викладав в університетах в Граці та Празі.

Сьогодні, коли ми все більше усвідомлюємо себе частиною світової культури, ми можемо по новому оцінити думки Г. Гросса як унікального сплаву практики, науки і мистецтва розслідування злочинів.