З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!
24.08.2020
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НДЕКЦ ВІТАЄ З ДНЕМ ЗНАНЬ!
01.09.2020
Дивитись всі

ОБЕРЕЖНО, НОВІ ПСИХОАКТИВНІ РЕЧОВИНИ!

У світі постійно з’являються нові психоактивні речовини (НПР), які виготовляються на території нашої країни та нелегальними шляхами проникають до неї. НПР (дизайнерські наркотики) – це синтетичні аналоги або похідні від вже існуючих наркотиків та психотропних речовин, що ще не включені в перелік «заборонених» речовин.

Стрімкому поширенню НПР сприяють низька вартість, доступність, різноманітність способів вживання. Основні споживачі цих речовин – молоді люди віком від 14 до 25 років. Серед них поширене хибне уявлення, що вживати НПР безпечніше, ніж тютюн та алкоголь. Цьому сприяє «чорний маркетинг» дилерів – поширювачів наркотиків.

Негативний вплив НПР на психіку наркомана може бути серйознішим, ніж від традиційних наркотиків – вони сприяють розладу розумових здібностей, їх тривале вживання веде до деградації особистості. У фізіологічному вимірі вжиток речовин не менш небезпечний – страждають практично всі органи та тканини тіла, через що може відбутися зупинка серця, набряк легень, крововилив у мозок, відмова нирок тощо. Передозування цими речовинами взагалі може стати фатальним для життя наркомана.

Ми привертаємо увагу саме до цієї категорії наркотиків, оскільки на протязі останнього року кількість НПР та наркотиків синтетичного походження, які вилучаються на території нашої області і надходять на експертне дослідження до Чернівецького НДЕКЦ МВС суттєво збільшилась. В основному, ці сполуки зустрічаються у вигляді порошкоподібних або кристалічних речовин білого, сіруватого, рожевого, темно-блакитного або інших яскравих кольорів; іноді у вигляді таблеток; можуть мати неприємний «хімічний» запах. Як правило, ці наркотики збуваються у зіп-пакетиках, згортках фольги рідше у паперових згортках. Сленгові назви: «сіль» або «сіль для ван», «швидкість», «спід», «меджик», «оушен», «порох», «білий китаєць», «мяу-мяу», «кристал», «меф» тощо.

Будьте уважними до своїх близьких. Якщо ви спостерігаєте зміни у поведінці, в емоційному плані, погіршення фізичного стану, або виявляєте підозрілі речовини, можливо вашим близьким потрібна допомога.

Стаття підготовлена судовими експертами сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру з профілактичною метою – інформування населення про небезпеку поширення нових психоактивних речовин.