УВАГА! АВТОТОВАРОЗНАВЧІ ЕКСПЕРТИЗИ
23.06.2020
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ВІТАЄМО ВАС ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!
28.06.2020
Дивитись всі

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОВЖИВАННЯМ НАРКОТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ ТА ЇХ НЕЗАКОННИМ ОБІГОМ

Щорічно 26 червня, починаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається «Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом». Мета заходу –створення спільноти, вільної від зловживання наркотиками.

Сьогодні наркоманія є світовою проблемою, вона присутня на всіх континентах і демонструє тенденцію до непохитного зростання. За оцінкою ООН, число осіб у світі, що вживають наркотики, у даний час складає більше 250 млн. чоловік (тобто 5% всього населення планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років). За статистикою кожен з 18 дорослих осіб у світі споживає наркотики.

Нажаль, Україна не є виключенням. За даними МВС на сьогоднішній день в Україні офіційно нараховується близько 500 000 наркоманів. Реальна кількість наркоманів на думку експертів може бути в 10 разів вище.

Протягом останніх п’яти років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Переважна кількість наркозалежних – це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, є генофондом нації. Щорічна кількість наркоманів в нашій державі, за даними МВС, збільшується в середньому на 5-10%.

Наркотики перетворюють молодих, здорових людей на хворих, рано постарілих, соціально неадаптованих, непрацездатних людей, часто з кримінальним досвідом, психічними розладами.

Боротьба з незаконним розповсюдженням та споживанням наркотиків в усьому світі ведеться вже протягом кількох десятків років. У світі існують різні закони щодо відповідальності за вживання, зберігання, перевезення та розповсюдження наркотиків включно зі смертною карою. Кримінальний Кодекс України встановлює відповідальність за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання і збут наркотичних засобів, а також їх незаконне введення в організм, публічне вживання наркотиків, або схиляння до їх вживання.

Наркобізнес – дуже прибуткова справа. Наркодилери роблять все можливе для збільшення кола споживачів, використовуючи сучасні технології. Лабораторії по всьому світі винаходять та виготовляють нові типи синтетичних наркотиків, більш дієві, більш шкідливі, які не тільки небезпечні для здоров’я та життя наркозалежних людей, а ще й створюють проблеми з їх контролем та вилученням з незаконного обігу. Використання інтернету зробило ринок збуту наркотиків необмеженим, без кордонів.

Проте, які б виклики та нові проблеми не поставали на шляху боротьби з незаконним обігом наркотиків та поширенням наркоманії, завжди знаходяться можливості їх вирішення. Важливо, що люди усвідомлювали, що наркотики, їх розповсюдження та вживання – це реальна небезпека. Цікавий факт за інформацією ВООЗ: коли ступінь наркотизації населення перевищує 7% – держава перестає існувати.

Отже, міжнародний день боротьби зі вживанням наркотиків та їх незаконним обігом сприяє інформуванню  громадян про серйозну проблему нашого часу – ріст кількості наркозалежних у світі. Офіційний девіз сучасних Чернівців — «Viribus Unitis!», що в перекладі означає «Спільними Зусиллями!». І дійсно, тільки завдяки спільним зусиллям можна досягти  позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми сучасності – наркоманії і зробити світ кращим!

P.S. В подальшому експерти Чернівецького НДЕКЦ МВС продовжать надавати нову цікаву і корисну інформацію стосовно ознак, характеристик, впливу на організм, небезпеку для здоровʼя, розповсюдження поширених та нових наркотиків у світі, і, зокрема, в нашій області.