ЕКСПЕРТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НДЕКЦ МВС ГОТОВІ ДО ВИЇЗДУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ
22.04.2020
ЕКСПЕРТ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НДЕКЦ МВС ПРИЙНЯВ УЧАСТЬ У НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
29.04.2020
Дивитись всі

СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ НДЕКЦ

Мова йде про досвід використання судовими експертами відеоспектрального компаратору Foster + Freeman VSC 80. Цей сучасний пристрій у грудні минулого року надійшов до сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Чернівецького НДЕКЦ МВС. Отриманий, при повному сприянні керівництва ДНДЕКЦ, компаратор Foster + Freeman VSC 80 значно розширює можливості дослідження документів та грошових знаків, полегшує роботу при проведені експертиз.

Завідувач сектору, Ю.В. Герцан відмічає, що новий пристрій дозволив при проведені досліджень:

  • комбінувати випромінювання вбудованих джерел світла різного типу з світлофільтрами різних діапазонів довжин хвиль;
  • застосовувати внутрішній інтерференційний фільтр, створюючи на його основі різні комбінації випромінювання;
  • використовувати оптичне збільшення до x80 (± 6%) і цифрове збільшення до х8;
  • вимірювання відстаней, кутів, площ, радіусів, колірних значень пікселів, накладення сітки на зображення, з можливістю їх вклеювання в зображення;
  • спостерігати процес дифракції світла на DOVD (дифракційне оптично змінне зображення) захисних ознак в горизонтальній і вертикальній площині, робити відео цього процесу з можливістю синхронізації поточного і збереженого результатів дослідження.

Окрім зазначеного завідувачем, зауважимо, що пристрій дозволяє досліджувати великогабаритні предмети, проводити багатоб’єктні експертизи тощо.

Загалом, новий прилад суттєво покращив продуктивність та якість роботи судових експертів. Варто звернути увагу, що окрім суто експертної роботи, новий пристрій викликав науковий інтерес дослідників, які з ентузіазмом освоюють потенціал нової техніки у цій галузі.